fbpx
 

Vi på Allt om Juridik

Marcus Bouvin

Verkställande direktör

marcus.bouvin@blendow.se
Josefine Petersen

Chefsjurist

josefine.petersen@alltomjuridik.se
Rahel Jonsson Brajim

Marknadschef

rahel.jonsson.brajim@alltomjuridik.se
Johnny Nyman

Samarbetsansvarig

johnny.nyman@alltomjuridik.se
Hanna Frestro

Jurist/Produktionsansvarig

hanna.frestro@alltomjuridik.se
Filippa Möller

Kundrelationsansvarig

filippa.moller@alltomjuridik.se
Oliver Bucaro

Jurist

oliver.bucaro@alltomjuridik.se
Vega Schortz

Jurist

vega.schortz@alltomjuridik.se
Stephanie Ohlsson

Jurist

stephanie.ohlsson@alltomjuridik.se
Ninette Hansson

Digital marknadsförare

ninette.hansson@alltomjuridik.se
Ulrika Persson

Kundansvarig

ulrika.persson@alltomjuridik.se
Malin Hasslegren

Kundansvarig

malin.hasslegren@alltomjuridik.se
Elias Farah

Kundansvarig

elias.farah@alltomjuridik.se

Vad gör vi?

Syftet med tjänsterna vi erbjuder är enkelt, vi vill röja undan förvirring kring det juridiska i Sveriges små och medelstora verksamheter. Vi erbjuder juridisk rådgivning på distans, till ett fast pris. På så vis håller vi en låg kostnad och skapar trygghet i företagarnas vardag, kunden ligger i fokus och får kontroll på det juridiska. Målet är tydligt: gör juridiken lättillgänglig.

Vilka är vi?

Vår juristavdelning gör ett gediget arbete och reder ut alla typer av problem som våra kunder möts av, tillsammans kompletterar juristerna varandra med spetskompetenser inom olika arbetsområden. Därmed erbjuder vi en heltäckande juridisk kompetens oavsett vilken verksamhet ni bedriver och bransch ni tillhör.

Vår historia och om bolaget

Allt om Juridik är en del av Blendow Publishing och tillhör koncernen Blendow Group. Vi har verkat i juristbranschen i över 25 år och är idag ledande i Sverige på juridisk kompetensförsörjning. Vi sitter på Humlegårdsgatan 14 i centrala Stockholm och i bolaget finns även bland annat Dagens Juridik, Sveriges största nättidning inom juridik och BG Institute som sedan länge passerat 2000 genomförda utbildningar för advokater, jurister, domare och företagsledare runtom landet. Vill du veta mer om Blendow Group och alla affärsområden i koncernen kan du besöka blendow.se

Vid frågor kontaktar du oss enklast genom att fylla i ett kontaktformulär eller via telefon 08-579 366 00.